jakub.wagner@email.cz
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Kryptozoologie

 
 

Růžový delfín

Už několik měsíců pozorují obyvatelé vesnic okolo amerického jezera Calcasieu Lake prazvláštního až zázračného tvora. Několik různých svědků na jezeře pozorovalo tvora, jenž je zcela jisně delfín. To by ještě nebylo tak neobvyklé, až na jeho barvu : růžová. Několik zoologů se proto načas zabydlelo v okolí jezera. Z jejich pozorování vyplývá, že jde o albína (delfín má červené očí - defekt častý u albínů), jenže i v tom je háček. Téměř 100% albínů jen velmi špatně snáší sluneční paprsky - růžový delfín si však klidně pluje po hladině a vůbec ho nezajímá, že porušuje přírodní zákony. Růžoví kytovci se sice již několikrát vyskytli, a to v různých oblastech, ale vždy se pohybovali ve velkých hloubkách, kde téměř žádné paprsky nepronikají. Navíc jejich zbarvení nikdy nebylo až tak křiklavě růžové. Co toto zbarvení vyvolalo, však vědcům zatím uniká. Téměř jisté však je, že se jedná o delfína skákavého, nejspíše o nějakou genetickou mutaci.

Velmi zajímavé je svědectví kapitána lodi, který tvrdí, že delfína zahlédl už nejméně padesátkrát: ,,Viděl jsem ho růst, vyvíjí se jako každý normální delfín, normálně se kojí od své matky a v ničem, kromě barvy, se od jiných delfínů neliší," prozradil tisku.