jakub.wagner@email.cz
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Kryptozoologie

 
 

Ratzilla

V polovině srpna přišly z Británie zprávy o výskytu obřích krys, měřících až 75 centimetrů. Pozorovány byli v severoanglickém městě Bedford a několik očitých svědků je popsalo jako "tmavé obrovské krysy, které se vůbec nebojí člověka, naopak jsou na jeho přítomnost téměř zvyklí". Jeden z místních obyvatel dokonce jaden exemplář střelou do hlavy usmrtil a přinesl tak důkaz o jejich existenci.

Vysvětlení existence obřích krys je hned několik:
1) Nejedná se o krysu, ale o nutrii říční.
Nutrie říční neboli koypa, vodní krysa apod. je druh hlodavce původně z Jižní Ameriky. Je to velmi obtížný invazivní druh, jenž dnes žije na všech kontinentech vyjma Antarktidy a Austrálie. Chová se pro maso. Tuto teorii ovšem znehodnocuje to, že nutrie říční je silně vázaná na vodu a většinou se nevzdaluje více jak 1/4 kilometru od nory, nejčastěji stavěné na březích řek.

2) Objevují se také spekulace o mutani běžné krysy obecné. Ta většinou dorůstá 25 centimetrů délky, ale oběvují se i 40-ti centimetrové exempláře. I tak je představa tohoto zástupce čeledi myšovitých dlouhého 75 centimetrů celkem absurdní. Tvůrci této teorie se asi moc dívali na horory jako "Krysy" nebo "Krysy 2".

3) Třetí a asi nejpravděpodobnější teorií je zavlečení některého druhu velké krysy z oblasti Oceánie. Zde se totiž vyskytuje hned několik druhů těchto hlodavců, z nichž největší dorůstají délky až 90 centimetrů a váhy tří kilogramů!!! Nvíc bylo mnoho kosterních pozůstatků krys daleko větších