jakub.wagner@email.cz
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Kryptozoologie

 
 

Poslední neandrtálec

Na začátku minulého století byl v Africe objeven zvláštní tvor - Možná poslední neandrtálec, možná jen zdegenerovaný člověk. Objeven byl v Maroku nedaleko města Marrakeš. Očití svědkové ho popisovali jako "divokého idiota, žijícího v jeskyni a živícího se výhradně syrovým masem".

Podle znaků v obličeji nemohl být zařazen ani k jedné ze známých ras, naopak vykazoval podobnost s homo neandrthalis nebo s jiným vyhynulým hominidem pithecantropem.

Chodil nahý, ovládal jen primitivní nástroje a uměl vyslovit jen několik většinou nesrozumitelných slov. O jeho původu nikdo nic nevěděl. Místní mu dali jméno Azzu Bass. Později se objevili i jeho dvě sestry (Hisa a Herkaia), které podle svědkové označili za zvláštní bytosti vykonávající těžké práce.

Dodnes nikdo neví k jakému rodu tento člověk/tvor patřil. Přežil neandrtálec až do začátku 20. století nebo se v tomto případě jedná pouze o postiženého člověka?

Myslíte, že jde o příslušníka rodu homo neandrthalis?