jakub.wagner@email.cz
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Kryptozoologie

 
 

Monstrum z Ontária

20.května 2010 bylo v Kanadské provincii Ontário nalezeno mrtvé tělo velice bizardního živočicha. Nalezl ho pes patřící obyvatelům nedalekého města Kitchenuhmaykoosib. Těm se tvora podařilo vyfotografovat a fotky pak uveřejnili na svém webu s komentářem: "Toto stvoření našel místní pes Sam v prvním květnovém týdnu v městské zátočině u vody. Upozornil nás na něj a my jsme uviděli stvoření ve vodě, které bylo hlavou dolů. Poté ho vytáhl ke skalám, kde byly pořízeny i tyto fotografie. Ocas stvoření měl zhruba 30 centimetrů a vypadal, jako by patřil obří kryse."

Dále uvedli, že tvor měl jakoby gumové tělo, byl osrstěný po celém těle kromě hlavy a nohou. Již několik dnů po nálezu se na internetu objevilo několik spekulací o původu zvířete. Podle některých jde o mýtickou čupakabru - to se mi moc nezdá, určitě totiž nejde o čupakabru, o které píšu ve článku "chupacabra". Další spekulace hovoří o tzv. mountackém monstru, což je možné, protože ani o jednom z těchto dvou tvorů nemáme téměř žádné informace. Třetí možnost původu tvora tkví v mutacích, křížení. Několik předních světových zoologů zastává názor, že se v tomto případě jedná o zmutovanou vydru (podobná srst, vydra se v oblasti vyskytuje ) nebo mrože ( tesáky).