jakub.wagner@email.cz
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Kryptozoologie

 
 

Marozi

Marozi je zvláštní druh lva, žijící v Keni v pohoří Aberdare. Vyskytuje se v horských oblastech, mezi 3000 - 3500 m.n.m. Oproti ostatním druhům lva je marozi mnohem menšího vzrůstu, samci mají jen krátkou řídkou hřívu a je, podobně jako levhart, tečkovaný. Navíc nežijí ve skupinách, ale v párech nebo samostatně po jedincích. Jejich existenci dokazuje hned několik nesporných důkazů - nalezeno bylo mnoho nápadně malých lebek dospělých jedinců, k dispozici je také jeho kůže. Z těchto důkazů však ještě nelze maroziho zařadit do zoologické nomenklatury - nevíme přesně, jestli je pouze poddruhem lva, nebo druhem samostatným.

Podobné zvíře bylo odchyceno také na čadské savaně. Lovec přesně nevěděl, zda ulovil lva nebo levharta.Tvor nazvaný Damasia byl vzrůstu hodně mohutného levharta, jinak vypadal jako lev bez hřívy. Damasia je dalším možným vysvětlením existence marozi. Tito kříženci by se však dále nemohli rozmnožovat.