jakub.wagner@email.cz
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Kryptozoologie

 
 

Cressie

Crresie - tato hadovitá nestvůra je celkem pravidelně pozorována na jezeře Crescent, na Newfoulantském poloostrově v Kanadě. První popisy tohoto tvora jsou staré stovky let. Vyskytuje se ve starých legendách domorodých obyvatel.

Ve stejnojmenné vesničce u jezera Crescent už stovky let panuje strach z 5 - 15 stop dlouhé hadovité nestvůry místními nazývané Cressie nebo "Plavoucí démon z ďáblova jezera“. Od roku 1900 existuje několik setkání s touto nestvůrou (nebo více tvory) a ne všechna byla příjemná.

V roce 1982 se do jezera Crescent zřítilo malé dopravní letadlo. Okamžitě byl vypraven záchranný tým pátrající po pilotovi a dvou cestujících. Dva členové zachranného týmu se při pátrání sami stali obětmi. Útočícího tvora popsali jako velkého úhoře s rybí hlavou, který se nebál útočit.

K jezeru Crescent patří také zajímavý fenomén, kdy v zimě vznikají v zamrznuté lední ploše velké díry. Podle obyvatel nikdo z nich tyto díry nedělá, protože hrozí propadnutí ledu, což se občas stane tomu, kdo se snaží výskyt trhlin vysvětlit. Zatím se tato záhada nepodařila vyjasnit.

Poslední pozorování pochází z roku 2003. Starší žena, která u jezera prala prádlo, podala svědectví o velkém černém hadovi, opět s rybí hlavou. Tvor dlouhý asi pět metrů se plavil pár desítek metrů od pobřeží a lovil zdejší ptactvo.