jakub.wagner@email.cz
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Kryptozoologie

 
 

Buckshawská příšera

V okolí britské vesničky Buckshaw, která se nachází nedaleko Manchesteru, řádí prý podivné zvíře a děsí místní obyvatele. Vypadá jako něco mezi divočákem a malou kočkovitou šelmou.

Jednomu z místních se podařilo podivné zvíře vyfotit a snímek na svých stránkách uveřejnil deník Daily Mail. Bohužel to ale není snímek právě nejkvalitnější.

Podle všeho má "kočkodivočák" raději maso než rostlinnou stravu. Vesničané totiž tvrdí, že podivnému mutantovi už padlo za oběť několik jelenů a prý k smrti děsí i lovecké psy, kteří ještě dlouho po setkání s takzvanou "Buckshawskou příšerou" kňučí a klepou se strachy.

Jeden z vesničanů, Tony Keving, tvrdí, že je přesvědčený, že jde o hyenu. Jiní zase tvrdí, že jde o divočáka. S tím ale nesouhlasí myslivci, kteří podotýkají, že divoké prase by těžko zabilo jelena.

Další podobná nestvůra byla spatřena také na jihu Georgie v USA, kde se během uplynulého roku pohyboval rekordní exemplář divokého prasete, který vzhledem ke své zarážející velikosti děsil místní farmáře. Nakonec se povedlo jej zastřelit a snímky obletěly celý svět. Zvíře však nepáchalo škody na majetku a povětšinou se drželo daleko od lidských obydlí.