jakub.wagner@email.cz
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Kryptozoologie

 
 

Bonnacon

V létě roku 1997 podal anglický zoolog Wilberforce Croxley zprávu o neobvyklém typu buvola žijícím na mongolských stepích a savanách. Croxley jel původně do Mongolska pátrat po koni Přewalského nebo Svišti "boback". Když však do místa průzkumu přijel, zaujal ho kus těla, dříve uloveného domorodci, nyní se sušícího na slunci. Na první pohled vypadal jako obyčejný buvol, ale po hlubším prozkoumání našel několik anomálií.

První zvláštnost nalezl na spodní čelisti, několik dalších na celé kostře. Později Croxley zdokumentoval i několik živých jedinců bannacona, jenž se vyznačovali dlouhými zahnutými rohy, hustou dlouhou srstí a masivními nozdrami. Podle bájí místních kultur, dokáže tento všežravý tvor vylučovat nozdrami velmi žíravý sekret, podobně jako brouk střevlík. Látka při kontaktu s živým organismem prudce šumí a svou žíravostí ji lze přirovnat k 35% roztoku H2SO4 (kyselina sírová). Bonnacon má v kohoutku asi 150 cm a dožívá se max 10 let.

Zoologog Croxley mu dal latinský název Bubalis Vitriolis a zařadil ho do čeledi Bovidae. Podle australské kryptozooložky Audrey Mainwaringové, jenž vytvořila křivku pravděpodobnosti existence tvorů, je pravděpodobnost existence bonnacona 86%, což se pohybuje téměř pod hranicí zoologické zóny.